Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ma ktoś już O3 model 2014?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez lempart
    Zamieszczone przez kecaj
    Zamieszczone przez greg505
    kecaj, czy chodzi o numer zamowienia z umowy? u mnie jest 9 znakow
    Nie dealer musi podać Ci ten numer z systemu zamówień
    OK, dzieki za info. Dowiem sie i podesle Z gory dziekuje za pomoc.
    Przy okazji -- czy mozliwe jest zamowienie do Kombi RS dachu panoramicznego, pomio ze nie ma go w konfiguratorze? W innych krajach jest to mozliwe. Dzieki raz jeszcze
    dach panoramiczny jest wycofany do odwołania w PL
    SIMPLY CLEVER
    Wiesz co dobre :-)

    Moja Maszyna
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

    Komentarz


    • #52
      Oficjalnie panoramy do kombi nie ma. Nieoficjalnie zamowic sie ja da gdy porozmawialem z moim dilerem.

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez Octavianos
        dach panoramiczny jest wycofany do odwołania w PL
        całe szczęście bo jak zacznie się tłuc to będzie tylko hałas we wnętrzu a ASO będzie utrzymywało, że jest bezobsługowy i nic się na to nie poradzi

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez ketivv
          Zamieszczone przez Octavianos
          dach panoramiczny jest wycofany do odwołania w PL
          całe szczęście bo jak zacznie się tłuc to będzie tylko hałas we wnętrzu a ASO będzie utrzymywało, że jest bezobsługowy i nic się na to nie poradzi
          Sugerujesz, zeby tego wynalazku nie zamawiac?

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez lempart
            Zamieszczone przez ketivv
            Zamieszczone przez Octavianos
            dach panoramiczny jest wycofany do odwołania w PL
            całe szczęście bo jak zacznie się tłuc to będzie tylko hałas we wnętrzu a ASO będzie utrzymywało, że jest bezobsługowy i nic się na to nie poradzi
            Sugerujesz, zeby tego wynalazku nie zamawiac?
            Nie wiem, jak to wygląda w Octavii, ale przecież auta ze szklanym dachem już dawno są produkowane i szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze, żeby coś się z tym działo. Osobiście od 10 lat jeżdżę 307 SW właśnie ze szklanym dachem i nie miałem z nim żadnych problemów...
            Pzdr
            Pzdr, Fredy
            Silnik w mojej O3 smaruje olej

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Fredy.PW
              Osobiście od 10 lat jeżdżę 307 SW właśnie ze szklanym dachem i nie miałem z nim żadnych problemów...
              panoramicznym otwieranym czy wklejonym na stałe ?

              bo o ile się nie mylę to jest to wklejony na stale dach szklany a nie okno dachowe otwierające 50% powierzchni dachu jak w Skodzie Yeti, Superb combi czy OIII combi

              ja mam ten dach w Yeti i w Skodzie bym w życiu tego więcej nie zamówił bo to się tłucze od początku (piski uszczelek to osobna sprawa) a ASO zostawiło mnie z problemem

              fajny bajer jak się otworzy przez 20 - 30 dni w roku reszta to udręka na byle nierówności na drodze

              jak się chce mieć ciszę w aucie to albo bez dachu otwieranego albo wklejana na stałe panorama


              doposażanie Skody w bajery to wyrzucanie pieniędzy w błoto - taka moja prywatna opinia

              Komentarz


              • #57
                ketivv, rozumiem, ze mowisz glownie o jezdzie na nierownosciach. A jak sie sprawa ma, gdy smigasz po autostradzie -- czy szum powietrza np. jest bardziej slyszalny przez panorame?

                Dzieki za opinie Widze, ze jestes na prawde "anty" Skoda jesli chodzi o "bajery" kupowane do tej marki. Ciekawi mnie na ile faktycznie lepiej jest taka panorama zrobiona np. w Audi A4 (jesli lepiej).

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez lempart
                  ketivv, rozumiem, ze mowisz glownie o jezdzie na nierownosciach. A jak sie sprawa ma, gdy smigasz po autostradzie -- czy szum powietrza np. jest bardziej slyszalny przez panorame?
                  jak śmigam po autostradzie to Yeti było (częściowo jest) tak głośne w środku, że nie ma większej różnicy czy jadę z zamkniętym czy uchylonym dachem, więc powiem tak w Yeti na autostradzie dach panoramiczny to nie jest problem

                  Skoda to ogólnie głośne auta na autostradach

                  Zamieszczone przez lempart
                  Ciekawi mnie na ile faktycznie lepiej jest taka panorama zrobiona np. w Audi A4 (jesli lepiej)
                  sądzę, że problem jest ten sam lub podobny, nadzieja tylko w tym, że ASO poprawia to w ramach gwarancji a nie ucieka od problemu

                  w Subaru Forester jest tez duże okno dachowe, po odsunięciu "rolety" wygląda nieciekawie goła blacha ale nic ale to nic nie trzeszczy skrzypi itp.

                  pewnym problemem w dachu panoramicznym w Skodzie Yeti jest twardość zawieszenia
                  auto jest bardzo twarde praktycznie nie wybiera nierówności stąd może "delikatne" elementy mechaniczne szybko dają o sobie znać

                  Komentarz


                  • #59
                    ketivv, dziekuje za opinie.
                    Abstrahujac od glosnosci, to czy sama idea panoramy jest wg. Ciebie milym dodatkiem do samochodu? Nie zalezy mi nawet na otwieraniu tego dachu, co po prostu na tym, by miec wiecej swiatla w samochodzie

                    Komentarz


                    • #60
                      nieotwierany - wlejony na stałe - ma znajoma w Range Roverze Evoque zazwyczaj jeździ z zasłoniętym bo słonce daje się we znaki, ale jak jest pochmurno to zdecydowanie rozświetla auto

                      w aucie do szybkiej jazdy w życiu bym tego nie brał bo to ciężar umieszczony wysoko ;-)

                      ale kombi takie jak OIII na 100% dostanie uroku we wnętrzu w pochmurne dni po odsunięciu rolety, natomiast cały bajer to górska czy leśna droga i otwarcie go w całości ja momentalnie wtedy zapominam, że przez resztę roku to mi rzęzi nad głową :-)

                      do tego jak będziesz miał czujnik deszczu to w letni dzień zostawiasz sobie auto na parkingu z uchylonym dachem, wnętrze się spokojnie wietrzy a parę kropel deszczu momentalnie go zamyka
                      uwaga w zimie - śnieg o ile nie rozpuści się na szybie nie uruchomi zamknięcia, jest gdzieś filmik na YT jak komuś nasypało śniegu przez uchylone okno dachowe

                      auto ma prawie 3 lata, nie przecieka, otwiera się i zamyka raczej bez problemów
                      czasami słyszę jak odwodnieniami spływa woda ;-)

                      Zamieszczone przez lempart
                      Ciebie milym dodatkiem do samochodu?
                      zdecydowanie tak - jeśli już się na te "skodowskie paści" zdecydowałeś to możesz zaryzykować
                      ASO jak się postara to znajdzie akcje serwisową na naprawę tego okna dachowego, wiedza o tym ale bez "protekcji" nawet nie przyjmowali zgłoszenia tylko odsyłali z kwitkiem element bezobsługowy - więc jakby co to cisnąć "drani" (choć wypadało by powiedzieć inaczej, "znajomości" otwierają drogę do napraw gwarancyjnych w związku z tym Skoda dla mnie jest całkiem przegrana)

                      Komentarz


                      • #61
                        Dziekuje za obszerna odpowiedz
                        Wizualnie podoba mi sie ten bajer, zwlaszcza w kontrascie z biala karoseria.

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez lempart
                          Wizualnie podoba mi sie ten bajer, zwlaszcza w kontrascie z biala karoseria.
                          kto co lubi jak ma tylko na zewnątrz "ładnie wyglądać" to może nakleić nadruk ze zdjęciem wyjdzie taniej a efekt taki sam ;-)

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez ketivv
                            Zamieszczone przez Fredy.PW
                            Osobiście od 10 lat jeżdżę 307 SW właśnie ze szklanym dachem i nie miałem z nim żadnych problemów...
                            panoramicznym otwieranym czy wklejonym na stałe ?
                            Dlatego na samym początku zastrzegłem, że nie wiem jak to jest w Octavii...
                            a w Peugeocie jest stały dach szklany z możliwością zasłonięcia go roletą...
                            Pzdr
                            Pzdr, Fredy
                            Silnik w mojej O3 smaruje olej

                            Komentarz


                            • #64
                              Nikt nie zwrócił uwagi, że panoramiczny dach zawsze obniża wysokość wnętrza auta. Mechanizm otwierania i roleta muszą się gdzieś zmieścić.
                              Latem, przy niższych prędkościach jedzie się przyjemniej.
                              Widziałem kilka otwieranych dachów. Ze wszystkimi były jakieś problemy. Ciekna rzadko, skrzypią i zacinają się często.

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez elektrykprosty
                                Nikt nie zwrócił uwagi, że panoramiczny dach zawsze obniża wysokość wnętrza auta
                                nie ma tragedii, aż to z ciekawości pomierzę jutro
                                moim zdaniem nie obniża a jest tego miejsca nawet więcej

                                [ Dodano: Wto 22 Paź, 13 09:50 ]
                                Zamieszczone przez elektrykprosty
                                Nikt nie zwrócił uwagi, że panoramiczny dach zawsze obniża wysokość wnętrza auta. Mechanizm otwierania i roleta muszą się gdzieś zmieścić.
                                Mea culpa, zwracam honor pomiary okazały się bezlitosne 3,5 cm niżej jest w Yeti z oknem dachowym (mierzyłem do wysokości materiału rozwiniętej rolety)

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X